Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, prosím o radu. K Vánocům jsem dostala přístroj na odstranění chloupků pomocí světelné technologie IPL (konkrétně Philips Lumea).

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. K Vánocům jsem dostala přístroj na odstranění chloupků pomocí světelné technologie IPL (konkrétně Philips Lumea). Jsem na počátku těhotenství. Mohu tento přístroj používat? Alespoň na některých partiích? Výrobce píše, že nedoporučuje z důvodu, že přístroj nebyl testován na těhotných ženách. Děkuji pěkně za odpověď.

Odpověď:

V těhotenství bych Nedoporučované žádné přístrojové ošetření, zvláště ne v prvních třech měsících, kdy je vývoj plodu velmi citlivý na jakékoliv poškození. Intenzivní pulzní světlo, jako část elektromagnetického světelného záření sice působí v místě růstu chloupku, kde se vyvine vysoká teplota a dochází ke spálení a rozrušení v místě zásahu, ale stále je to část magnetického spektra, takže i manipulace s přístrojem ne zcela bez rizika. Určitě bude mít stejný názor i Váš gynekolog. Počkejte po porodu, ale i při kojení se žádné přístrojové ošetření nedoporučuje.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1889

Další dotazy v poradně: