Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobry den, prosím o radu. Mám třítýdenního syna a má na zadečku asi opruzeni ny nebo takové červené pupínky, ktere i trosku po krvaci.

Vytvořeno dne:

Dotaz:

Dobry den, prosím o radu. Mám třítýdenního syna a má na zadečku asi opruzeni ny nebo takové červené pupínky, ktere i trosku po krvaci. Plně ho kojim a skoro v každé plene má stolici. Mažu mu to vším možným. Zkusila jsem rybilku, bepanthen, sudokrem a teď i imazol krempastu. Po týdnu je to pořád stejně. Snažím se i kuzi větrat,ale to mohu jen chvíli. Můžete mi poradit jak urychlit hojení,co mohu jeste udělat. Dekuji

Odpověď:

Může to být kvasinková (kandidová) plenková dermatitida, z přípravků, co jste psala je podle mě nejvhodnější Imazol crempasta alespoň 2x denně, týden na ošetření je krátká doba. Hojivě působí i zinková pasta, vysušuje, proto by se neměla používat déle jak 6-7dní, případně ji střídat s měsíčkovou mastí. Do koupele nepřidávejte pěny, v lékárně zakupte léčivé koupelové olejíčky s dezinfekčním účinkem. Olejíčkem můžete očistit i zadeček po stolici a opláchnout vlažnou vodou. Při přetrvávání těžkostí by bylo vhodné vyšetřit i stolici na kvasinky, moč, případně stěr z kůže na kvasinky a bakterie, ale to musí posoudit dětský lékař. Běžně se na kůži nacházejí různé bakterie i kvasinky, které se za určitých podmínek mohou rozmnožit a způsobovat problémy, proto je třeba hlavně pátrat, proč se to u synka dělá. Vy nemáte žádné problémy? Určitě se stravujete zdravě, nedělá Vám některá potravina problémy?

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1994

Další dotazy v poradně: