Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, prosím o radu. Před par týdny se mi začali dělat na tvářích drobné pupínky viz. Foto, je to čím dál horší, na nějaké extra akné netrpim, jen černé tečky v T-zóně, ale tohle je hrůza. Nevíte prosím , co by mohlo pomoct ? A čím to je ? Myslím, že

Vytvořeno dne: 22. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Před par týdny se mi začali dělat na tvářích drobné pupínky viz. Foto, je to čím dál horší, na nějaké extra akné netrpim, jen černé tečky v T-zóně, ale tohle je hrůza. Nevíte prosím , co by mohlo pomoct ? A čím to je ? Myslím, že kosmetiku používám stále stejnou.

Odpověď:

Kromě akné by to mohla být folikulitida, příp. onemocnění tzv demodikóza, ale ta obvykle bývá většinou na jedné straně, ale bývají i výjimky, dále začínající růžovka, ale při ní bývají přítomny místy i rozšířené cívky. Přesnější diagnózu lze určit vyšetřením stěru z hnisavé tlamičky buď u Vašeho nebo u kožního lékaře. I základní krevní vyšetření, zda příčinou není změna v organismu, může to být chronický fokus, např. Chronický zánět zubu, krku, zažívací potíže. Někdy i kosmetika dělá podobné potíže. Doporučovala bych z dermatokosmetiky GERnétic čistit pleť tekutým mýdlem Derma, použít pleťové tonikum Sebo Ger, regenerační krém Synchro a protizánětlivá maska Immuno.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2050

Další dotazy v poradně: