Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, ráda bych se poradila o zlepšení problematické mastné pleti. Už

Vytvořeno dne:

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych se poradila o zlepšení problematické mastné pleti. Už od puberty se potýkám s akné, které zanechalo spoustu jizev, kterých bych se ráda zbavila. Nyní je mi dvacet a akné se stále objevuje. Na dermatologii mi však bylo řečeno, že mé akné není tak hrozné, aby mi předepsali krém a namísto toho mi byl doporučen chemický peeling, který mi však připadá příliš drastický. Ráda bych se zeptala na Váš názor či poprosila o doporučení vhodnější léčby. Ráda bych se také poptala na připravky proti rozšířeným pórům. Používám bežný denní krém, na noc Uriage krém pro mastnou a smíšenou pleť, který kombinuji s čistým arganovým olejem, pleť odličuji také mýdlem od značky Uriage a micelární vodou od Biodermy. Přípravky mi vyhovují avšak pupínky se objevují stále a rozšířené póry jsou všudypřítomné. Zkoušela jsem měnit kosmetiku, nicméně ve většině případů byly výsledky katastrofa. Budu ráda za každou radu, děkuji. 

Odpověď:

V případě výskytu akné je důležité zjistit příčinu tvorby zánětlivých ložisek. Doporučuji navštívit odbornou kosmetičku GERnétic. Kosmetička s Vámi udělá podrobnou konzultaci, vizuálně posoudí pleť a podle toho zvolí vhodnou péči. Akné může mít hormonální příčinu nebo může být spojeno i s nevyváženou stravou. Při nadměrné konzumaci bílého pečiva, sladkých, kořeněných a tučných jídel. Často pomůže vynechat mléčné výrobky, preferovala bych spíše produkty v zakysaném stavu – ve formě bio jogurtů, ale i přesto v omezené míře. Při konzumaci nevyvážené stravy nedochází ke zhoršení okamžitě, ale až za 2-3dny. Dále je spousta faktorů, které akné zhoršují: psychika, stres, příliš prašné prostředí, aj.

Důležité je čištění pleti alespoň 2x denně, a používat speciální přípravky, které doporučí kosmetička. Z mých vlastních zkušeností může jen doporučit přípravky GERnétic. Při řešení akné dosahují vynikajících výsledků, zejména maska IMMUNO, která zamezuje šíření zánětů. Díky homeopatickému dávkování, vydrží přípravky GERnétic delší dobu než běžně dostupná kosmetika. Doporučuji tuto základní řadu: DERMA, SEBO GER, SYNCHRO, IMMUNO. Před tím však navštivte kosmetičku GERnétic, konzultace probíhají zdarma. https://www.gernetic.cz/salony

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1962

Další dotazy v poradně: