Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den,syn má již cca 2 měsíce svědění a červené vyrážky. Před 2 měsíci diagnostikována kož. lékařkou pyri. rosea Gibert s tím, že doba léčení 6-8 týdnů.

Vytvořeno dne: 17. 09. 2018

Dotaz:

Dobrý den,syn má již cca 2 měsíce svědění a červené vyrážky. Před 2 měsíci diagnostikována kož. lékařkou pyri. rosea Gibert s tím, že doba léčení 6-8 týdnů. Tak jsme vyčkávali, na kontrolu si syna nepozvala. Vyrážky ani celodenní svědění po této době neustalo, na těle žádná změna, tak jsme změnili lékaře a syn se začal léčit na Svrab, avšak lékař nás upozornil, že to nemusí být, že po tak dlouhé době i s ohledem na čistotnou rodinu, je složitě diagnostikovatelný. Dostal 1 bal. Infektoscabu, namazaný cca 10 hodin, žádná úleva, vlastně opravuji, říkal, že se konečně vyspal. Avšak po této noci během dne opět každodenní svědění. Po další návštěvě, kdy lékař zkonstatoval, vizuálně jen mírně zlepšení jsme odcházeli s receptem na sirnou mast 10% v balení na tři dny. Dnes jsme ji začali aplikovat . Prosím, odpovězte mi, za jak dlouho po aplikaci sirné masti by mohlo dojít k ústupu , nebo alespoň zmírnění svědění a také, je-li to z Vaší strany možné, o jakou další chorobu by se mohlo jednat...Když tak nad tím přemýšlím, říkám si... že je-li to svrab, tak ho má " pěkně rozjetý" jako nějaký bezdomovec.... a možná proto nemůžeme očekávat výsledky brzy. Věřím, že Vás bude zajímat, kde má ložiska: nejvíce má na předních i zadních stehnech,dále na hýždích i v ohybu, kde navazují stehna,měl dost i na břichu okolo pupíku, ale dnes již má méně, jen mírně na rukou mezi prsty a vnitřní strany zápěstí rukou/typické pro svrab/ . Něco málo i na lýtkách nohou. Hlava, krk, záda i horní hrudník, chodidla téměř čisté. A také má vyrážky na varlatech, penis čistý. Syn je student 21 let. Velmi Vám děkuji Pavla

Odpověď:

Po třech dnech natírání sirnou mastí jste určitě udělala dezinfekci v bytě, třetí den jste se měli namazat všichni v rodině, kromě malých dětí, pokud nějaké žijí ve Vaší domácnosti, vyměnila osobní prádlo i povlečení, ale to Vás zřejmě Vaše paní doktorka poučila. Já jsem doporučovala pak potírání zinkovou mastí z lékárny 2x denně dlouhodoběji. Pokud ani po takové léčbě vyrážky neustoupí, je třeba pátrat po jiném onemocnění, někdy na stanovení správné diagnózy je nutné odebrat kousek kůže a histologickým vyšetřením určit správnou diagnózu.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2079

Další dotazy v poradně: