Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, syn má vyrážky na trupe a stehnách už vyše týždňa a veľmi sa to nelepší. Sme na dovolenke nakoľko bývame v zahraničí tak tu nepoznáme žiadneho lekára. Prosím aspoň takto o radu čo by mohlo túto kožnú reakciu spôsobovať. Vopred ďakujem za radu.

Vytvořeno dne: 22. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den, syn má vyrážky na trupe a stehnách už vyše týždňa a veľmi sa to nelepší. Sme na dovolenke nakoľko bývame v zahraničí tak tu nepoznáme žiadneho lekára. Prosím aspoň takto o radu čo by mohlo túto kožnú reakciu spôsobovať. Vopred ďakujem za radu. Marcela Valentova.

Odpověď:

Podle Vašich obrázků bych typovala na určitý druh ekzému, neměl, nejprve jedno červené ložisko 1-2 týdny před objevením se dalších suchých flíčků? Pokud by se jednalo o tzv. Pityriasis rose Gibert, trvá i několik týdnů a není onemocnění nebezpečné, není vhodné ho v začátku nějak dráždit, např. častým máčením, obvykle léčba není nutná. Příčina není zcela objasněna, může být virová, bakteriální ... Při podobně vypadajícím ekzému mohou být příčiny stejné, byla by vhodná podrobnější anamnéza. Na projevy ekzému zabírají masti se zinkem, měsíčková mast, konopná mast, Sudocrem, masti si můžete volně zakoupit v lékárně.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2044

Další dotazy v poradně: