Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý deň, teraz v lete sa mi začali najmä pod záhybmi na tele ...teda pod pazuchami a pod prsnikmi robiť hnedé fľaky,ktoré však nijako nesvrbia ani mi nespôsobujú nijaké tažkosti.Začalo sa to však robiť už aj na chrbte a nijak sa to ani nezväčšuje,stále

Vytvořeno dne: 22. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý deň, teraz v lete sa mi začali najmä pod záhybmi na tele ...teda pod pazuchami a pod prsnikmi robiť hnedé fľaky,ktoré však nijako nesvrbia ani mi nespôsobujú nijaké tažkosti.Začalo sa to však robiť už aj na chrbte a nijak sa to ani nezväčšuje,stále len tie isté miesta.Chcela som vyskúšať mastiť canestenom,som však tehotná a neviem,či by to neuškodilo bábätku.Môže to byť teda prejav mykózy?A môžem používať canesten?Ďakujem za radu.

Odpověď:

Jde o povrchovou plíseň Pityriasis versicolor. Objevuje se u některých lidí po zpocení, nevhodném umělém prádle, při některých změnách v organismu, i při hormonálních. Canesten by neměl být používán v prvním trimestru. Jsou i jiné přípravky na povrchovou plíseň, lékárník umí poradit správnou antimykotickou mast vhodnou i v těhotenství.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2060

Další dotazy v poradně: