Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, už několik měsíců mám na ruce "ekzém". Nesvědí, je hrbolatý, nemění se. Promazávám calciovou mastí, to pak ekzém je jen červený, nikoliv vysušený a popraskaný. Myslela jsem, že to je od mycího prostředku na nádobí nrbo od chladu venku. Myji už

Vytvořeno dne: 02. 01. 2019

Dotaz:

Dobrý den, už několik měsíců mám na ruce "ekzém". Nesvědí, je hrbolatý, nemění se. Promazávám calciovou mastí, to pak ekzém je jen červený, nikoliv vysušený a popraskaný. Myslela jsem, že to je od mycího prostředku na nádobí nrbo od chladu venku. Myji už měsíc nádobí v rukavicích, venku chodím s rukavicemi, ale nelepší se to. Jedná se o něco typického, s čím si poradím sama doma? Děkuji za radu.

Odpověď:


Může se jednat o typ ekzému, buď projev tzv. atopie, vyskytuje se spolu i s alergickou rýmou, migrénou, astmatem, nebo jde o kontaktní ekzém, tam je příčin hodně, v některých kožních ambulancích lepí epikutánní testy na záda, tím se dá zjistit možná alergie na látky z vnějšího prostředí. Podobné projevy má neurodermatitida, onemocnění ze skupiny lichenu ... Z dermatokosmetiky GERnétic je vhodný krém Synchro natírat 2x denně.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2152

Další dotazy v poradně: