Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobry den, už pres rok mám na čele takové malé tvrde pupínky které nejdou vymáčknout. Nemám to nikde jinde v obliceji, pouze na čele. Pleť si normálne čistím, ale nic na to nepomáhá. Nevíte z čeho by to mohlo být, popř.doporucite mi nejaky krem z lekarny,

Vytvořeno dne: 17. 09. 2018

Dotaz:

Dobry den, už pres rok mám na čele takové malé tvrde pupínky které nejdou vymáčknout. Nemám to nikde jinde v obliceji, pouze na čele. Pleť si normálne čistím, ale nic na to nepomáhá. Nevíte z čeho by to mohlo být, popř.doporucite mi nejaky krem z lekarny, co by na to zabral? Dekuji moc za odpoved.

Odpověď:

Na čele mohou být ucpané mazové žlázky, příp. onemocnění zvané demodikóza, vyvolaná parazitem Demodex follicularum, tento se nachází běžně na pleti lidí, za určitých podmínek se může rozmnožit a vyvolat takové příznaky. Zjistit lze seškrabáním z tlamičky a mikroskopickým důkazem. Může se zmnožit a vyvolat projevy při snížené imunitě. Léčba je zdlouhavá, často se objeví bakterie, hledík proto zčervenají nebo zhnisá, vhodné jsou při nich antibiotické, protiplísňové roztoky, masti, ale až po upřesnění diagnózy vyšetřením v kožní ambulanci. Vyzkoušejte zatím z kosmetiky GERnétic dezinfekční mýdlo Derma, krém Peaux Jeunes. Zaměřte se na stravu, odlehčená. Doporučuji konzumovat produkty v zakysaném stavu, které jsou bohaté na bifido bakterie, které srovnávají střevní mikroflóru.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2077

Další dotazy v poradně: