Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, v pátek 22. 3. jsem si všimla flíčku na hrudniku elipsovitého tvaru, dalších 6 jsem měla pod prsy. V pondělí mi lékařka předepsala kortikosteroidovou mast, ale nezabírá a na kontrolu jdu až za 14 dní, nic se nezlepšuje, spíše naopak. 2x denně s

Vytvořeno dne: 10. 04. 2019

Dotaz:

Dobrý den, v pátek 22. 3. jsem si všimla flíčku na hrudniku elipsovitého tvaru, dalších 6 jsem měla pod prsy. V pondělí mi lékařka předepsala kortikosteroidovou mast, ale nezabírá a na kontrolu jdu až za 14 dní, nic se nezlepšuje, spíše naopak. 2x denně si vyrážku mažu, ale skvrny přibývají. Když se tvoří, tak svědí, pak už ne. Uprostřed se časem vytvoří nažloutlý suchý puchýřek, který se díky masti neloupe. Nic zvláštního jsem v poslední době nejedla ani nepila, léky neužívám, v poslední době jsem měla příznaky alergie na penicilin. Prosím o radu, co by to mohlo být, a co dělat, aby se vyrážka nerozšiřovala, případně zmizela úplně. Za každou radu děkuji.

Odpověď:


Předpokládám, že jde o tzv. Seborhoický ekzem, mohla by to být i Pityriasis rosea Gibert, předpokládám, že jste užívala penicilin na nějaké nachlazení nebo jiné onemocnění, které často předchází těmto onemocněním. Zkuste si sklíčkem nebo lupou flíček stisknout, pokud se ztratí, jde o kožní onemocnění na cévním podkladě, které se také může objevit po nemoci. No dané kožní projevy by měly být upraveny, ale až po určitém čase, i bez léčby, příp. potírejte zinkový mastí.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2255

Další dotazy v poradně: