Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, v září 2018 jsem prodělala samovolný potrat. Po revizi dělohy mi byl aplikován Rhesonativ. Po dobu, co jsem byla těhotná se mi výrazně zhoršil atopický ekzém na místech, na kterých jsem ho předtím vůbec neměla (celé ruce, nohy, břicho). I nyní

Vytvořeno dne: 11. 02. 2019

Dotaz:

Dobrý den, v září 2018 jsem prodělala samovolný potrat. Po revizi dělohy mi byl aplikován Rhesonativ. Po dobu, co jsem byla těhotná se mi výrazně zhoršil atopický ekzém na místech, na kterých jsem ho předtím vůbec neměla (celé ruce, nohy, břicho). I nyní neustupuje. Je možné, že je to způsobeno právě tím očkováním imunoglobulinem anti-D? Popř. co by se s tím dalo dělat? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:


Nemyslím, že zhoršení je po imunoglobulin, nemám s tím ale zkušenosti. Celkově těhotenství u Vás byla určitá zátěž pro organismus, což mohlo vyvolat zhoršení ekzému, je to i určitý stres pro organismus. Zřejmě to potřebuje určitý čas, celkově na podzim a jaro se ekzém může zhoršit. Používejte masti, které jste měla osvědčené na atopický ekzém před těhotenstvím, masti na promazávání vícekrát denně, oleje z lékárny do koupele doporučováno na ekzém, příp. oleje používejte místo sprchového gelu. Vhodné jsou i léky na zlepšení imunity. V dermatokosmetiky GERnétic na suché projevy je vhodný krém Synchro a tělové mléko Lait Corps Douceur, které udrží pokožku vláčnou po celý den.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2184

Další dotazy v poradně: