Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, v zimě v lednu tohoto roku se mi objevil exem mezi prsty. Zpočátku to vypadalo jako vysušení mrazem (nepoužívala jsem rukavice) na zacatku unora jsem s rodinou odcestovala obytným autem do Chorvatska s nadějí že se něco zlepší ale když ruce nam

Vytvořeno dne: 06. 05. 2019

Dotaz:

Dobrý den, v zimě v lednu tohoto roku se mi objevil exem mezi prsty. Zpočátku to vypadalo jako vysušení mrazem (nepoužívala jsem rukavice) na zacatku unora jsem s rodinou odcestovala obytným autem do Chorvatska s nadějí že se něco zlepší ale když ruce namočím do moře dost to pálí. Je tedy pravda že se mi to dost popraskalo a oloupala se mi kůže. Myslela jsem ze je to atopicky exem ale ted si nejsem jista. Vyzkoušela jsem různé léčebné kůry ale jen na přírodní bázi (měsíček, konopí, aloe ) ale to mě vždy jen kůži promastí a uklidní ale nelepší se to. Také už rok kojím. Budu vděčná za každou radu, Děkuji a přeji pěkný den, M.

Odpověď:

Při atopickém ekzému by mohly být i jiné projevy atopie, napr.alergická rýma, astma, migrény, kopřivka, buď u Vás nebo jiného člena rodiny, i v dětství. Může to být i kontaktní ekzém, při něm se zjišťuje příčina lepením epikutánních testů na záda. Při nelepšení je proto vhodné vyšetření v kožní ambulanci. Z dermatokosmetiky GERnétic můžete zkusit krém Synchro a na večer přidat k němu Immuno v poměru 1: 1.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2272

Další dotazy v poradně: