Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobry den, zacatkem rijna jsme si nasla bile fleky na zadech a brise, lekar v Londyne, kde ziji, stanovil v pulce rijna tinea versicolor s tim, ze mam pouzivat Nizoral sampon (ketoconazole 2%) 1x denne na 10minut namazat na cele telo a pak oplachnout.

Vytvořeno dne: 03. 12. 2018

Dotaz:

Dobry den, zacatkem rijna jsme si nasla bile fleky na zadech a brise, lekar v Londyne, kde ziji, stanovil v pulce rijna tinea versicolor s tim, ze mam pouzivat Nizoral sampon (ketoconazole 2%) 1x denne na 10minut namazat na cele telo a pak oplachnout. Pouzivam i krem na postizena mista Clotrimazole, ale male bile skvrny se rozsirili i na ruce a nohy. Pouzivam i tea tree olej v kombinaci s aloe vera jako krem a stridam to s octem a vodou. Pred 10dny jsem si vzala jednu tabletu Diflucanu na kvasinkovou nemoc na radu kamaradky. Nezda se ale, ze by se mi darilo tuto plysen eliminovat. Ze zacatku me fleky nesvedili, tedy jsem tomu nevenovala pozornost, ted kuze svedi hadam z duvodu pouzivani samponu a kremu, kuze je pak sucha. Sem tam me svedi i pokozka hlavy, pouzivam tedy specialni Head & Shoulders. Vysadila jsem cukry. Podle fotek muzete prosim potvrdit, zda se jedna skutecne o tinea versicolor, a zda delam neco spatne, a jak dlouho lecba trva. Mistni lekarske peci neverim a jsem trosku zoufala. Predem moc dekuji. (obrazek mi nesel prilozit)

Odpověď:

Podle Vašeho popisu by to mohla být Tinea versicolor, bez obrázku to nevím přesně určit. Ošetřujete pokožku správně, nezapomínejte na dezinfekci prádla / před praním namočit do Sava na prádlo /, nosit jen bavlněné prádlo, příp. ho z vnitřní strany i přežehlit. Tento druh plísně se běžně nachází na pokožce a za příznivých okolností u některých lidí se může projevit jako aktivní povrchová plíseň / snížená imunita, výrazné pocení, některé vnitřní onemocnění-chudokrevnost, hormonální změny, změny štítné žlázy ... /. Někdy se po 10-14 denním ošetřování doporučuje opatrné opalování na slunci nebo v soláriu / ale jen krátce /, bílé flíčky vznikají buď přímo potlačováním pigmentu nebo místo, kde byla plíseň se neopálilo. Často jsem měla pacientů, který se barva pokožky vyrovnala až po roce.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2143

Další dotazy v poradně: