Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobý deň, môj problém je, že mám zúženú predkožku, teda fimózu, predkožku mi nejde stiahnuť, aj keď je môj penis v normálnom stave. Som už v puberte (skoro dospeli) a k urológovi ani ku kožnej doktorke nechcem ísť, pretože sa hanbím, taktiež nechcem ísť a

Vytvořeno dne: 03. 12. 2018

Dotaz:

Dobý deň, môj problém je, že mám zúženú predkožku, teda fimózu, predkožku mi nejde stiahnuť, aj keď je môj penis v normálnom stave. Som už v puberte (skoro dospeli) a k urológovi ani ku kožnej doktorke nechcem ísť, pretože sa hanbím, taktiež nechcem ísť ani na operáciu, na internete som čítal, že mal by som si natierať penis kortikoidnou masťou, všetky čo som našiel sú na predpis, vedeli by ste mi niečo odporučiť?

Odpověď:

Kortikoidní masti v této oblasti podle mě nepomohou, po dlouhodobějším natírání mohou spíše uškodit. Kožní doktorka fimóza nevyléčí. Čím dříve vyřešte Váš problém s urologem, který ale určitě doporučí operaci, tím lépe, stydět se nemáte za co. Já jsem měla v ambulanci více případů mladých lidí s fimózou, odeslala jsem je na urologii a byli pak spokojeni. Ošetření netrvá dlouho a zbaví Vás to nepříjemného problému. Po nějakém týdnu po zákroku už ani nebudete vědět, že jste na něm byl. Jako skoro dospělý musíte umět dělat i taková rozhodnutí, v životě Vás ještě leccos jiné setká, co už budete muset řešit jako dospělý chlap. Držím Vám palce a věřím, že na zákrok půjdete.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2146

Další dotazy v poradně: