Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Jsem ve 21. týdnu těhotenství a stále mě obtěžuje "vyrážka."

Vytvořeno dne: 26. 01. 2021

Dotaz:

Dobrý den, moc bych vás chtěla poprosit o radu, už nevím co s tím. Jsem ve 21.týdnu těhotenství a stále mě obtěžuje "vyrážka." Dle gynekologa je to plíseň kůže, na kterou mi doporučil Clotrimazol. Po užívání se fleky nelepší, vždy se ukáží večer, svědí a jsou horké. Pokud je začnu škrábat, místa otékají. Nejčastěji se vyskytují na kolenou, nártech a stehnech. Moc děkuji za odpověď 

Odpověď:

Pokud Vám přípravek předepsaný lékařem nezabírá, bude potřeba změnit léčbu. Případně lékaře požádat o provedení stěrů z postižené kůže. V laboratoři potom určí, co způsobuje nežádoucí kožní projevy a podle toho lékař nasadí vhodnou medikaci.
Vzhledem k tomu, že jste těhotná, má Váš organismus větší zátěž, a proto se mohou objevovat různé obtíže, které jste dříve neměla. Snažte se postižená místa neškrábat, mohla by se zanítit. Pro zmírnění svědění můžete použít Fenistil gel nebo tekutý pudr. Dále si můžete kůži potírat chladným odvarem z řepíku lékařského nebo šalvěje. To jsou bylinky, které kůži zklidní a pomohou při hojení. Na promazávání je dobré bambucké máslo, mast se zinkem nebo konopím. Z dermokosmetiky GERnétic bych Vám ráda doporučila krém Synchro. Je to výborný regenerační krém a napomáhá ke správnému fungování pokožky celého těla. Na mytí postižených míst by bylo vhodné mýdlo Derma. Má antibakteriální a antiseptický účinek.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2447

Další dotazy v poradně: