Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Mám dotaz ohledně vyrážky. Trvá již pár měsíců.

Vytvořeno dne: 08. 01. 2021

Dotaz:

Dobrý den přeji, mám dotaz ohledně vyrážky. Trvá již pár měsíců. Je spíše fialové barvy, různě po těle. Za uchem, ve vlasech, v podpaždí ale i na nohou a rukách. Nejprve jsou to malé flíčky, ale někdy se zvětší. Na jedné fotografii se jedná o škrábanec na ruce, který byl dříve spíše klasiky červený poté ale získal tu světle fialovou barvu. Všechny oděrky se nechtějí hojit, nebo jak to říct. Někdy jsou suché a svědí, jindy zase ne. Přítel je sportovec, jí zdravě, samozřejmě se dost při sportu potí, k energii potřebuje cukr, skoro nepije... Jak, to tak bývá, dostaňte chlapa k lékaři :) Prosím Vás tedy o Váš názor.

Odpověď:

Podle fotografií to vypadá spíše na pozůstatky nějakých odřenin nebo zanícených pupínků, po kterých zůstaly jizvičky. Změna barvy a kvality kůže v místě jizev (i té na ruce), je normální projev poškozené kůže. Trvá to několik měsíců, než se kůže zhojí. I potom může být patrné, kde jizva byla, ale už jen jako světlejší místo. I svědění je u jizev normální, kůže není dostatečně promaštěná, nemá vytvořený hydrolipidový film, snadno tedy vysychá, a to může způsobovat svědění. Tomu se dá předejít promazáváním, např. bambuckým máslem nebo sádlem. K lepšímu hojení přispívají tlakové masáže. Provádějí se tak, že se místo s jizvou stlačí prstem až zbělá a tento postup se opakuje. Tímto způsobem promasírujte celou jizvu - lépe se prokrví a rychleji se hojí.
Pokud by se Vašemu partnerovi nadále po těle tvořily stejné projevy, doporučuji navštívit dermatologickou ambulanci, aby přesně určili, o jaký kožní problém se jedná a nasadili odpovídající léčbu.
Z dermokosmetiky GERnetic bych Vám velice ráda doporučila krém Synchro. Je to regenerační krém se širokým využitím a velice dobře napomáhá k hojení různých kožních problémů.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2443

Další dotazy v poradně: