Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Mám prosbu, prosím poraďte mi, co to může být... léčím se 3/4 roku kožním problémem v okolí nosu, ale bez úspěchu (antibiotika, míchané masti,...).

Vytvořeno dne:

Dotaz:

Mám prosbu,  prosím poraďte mi, co to může být... léčím se 3/4 roku kožním problémem v okolí nosu, ale bez úspěchu (antibiotika, míchané masti,...). Poslední \"kožařka\" mi řekla, že je to akné, ale to se mi nezdá. Mast, kterou na to používám mi to jen zhoršuje a dále se mi to rozšiřuje.  Kůže okolo nosu je citlivá, dělají se mi tam suché, odlupující se šupinky a drobné puchýřky, kůže je zarudlá, citlivá. Při kontrole v dubnu mi MUDr. Řekla,  že kdyby se to nezlepšilo, mám přijít v září a bude to řešit jinou léčbou, ale do té doby se mi to snad rozleze po celém obličeji. Předem děkuji za odpověď a Váš čas. 

Odpověď:

Mohla by to být seborrhoická dermatitida nebo určitý typ ekzému. Vysledujte, zda se Vám to zhoršuje po některé potravině (kyselé, pálivé, …) nemáte problémy s trávením, nebo v teple, na slunku, v chladu, umývání nebo barvení vlasů, po lakování nehtů, … příčin může být víc, často se je nepodaří odhalit. Zkuste ošetřovat při výskytu puchýřků Jarisch roztokem z lékárny nebo použijte na obklad odvar tmavého čaje. Při výskytu suchých šupících se ložisek najdete v kosmetice GERnétic krém Synchro, který se aplikuje v malém množství 2x denně, příp. 2x týdně lze použít na večer s krémem Immuno v poměru 1: 1.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1989

Další dotazy v poradně: