Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Můžete mi, prosím, poradit léčbu vyrážky na pravém předloktí?

Vytvořeno dne: 14. 10. 2020

Dotaz:

Hezký den, můžete mi prosím poradit léčbu vyrážky na pravém předloktí? Mám ji asi 10 dní. při odloupnuti strupu mokvá, pak zase stroupek. Totéž mám na levém předloktí. Děkuji za ochotu. Věk 65.

Odpověď:

Podle fotografie to vypadá jako škrábnutí. Nemohl jste se někde poranit? Do rány se Vám potom mohly dostat nějaké bakterie, které způsobují špatné hojení. Pokud to hodně svědí, což nepíšete, mohlo by se také jednat o scabies = svrab. Doporučuji Vám, abyste si zašel na dermatologii, kde lépe určí, o jaký problém se jedná.
Prozatím si ruce oplachujte odvarem z řepíku lékařského nebo dubové kůry. Postižená místa si můžete potírat např. Betadine mastí, má dezinfekční a hojivé účinky. Po aplikaci masti si dobře umyjte ruce, ať nepřenášíte případnou infekci. Často vyměňujte ručník nebo se utírejte do jednorázových ručníků.
Z dermokosmetiky GERnétic bych Vám ráda doporučila krém Synchro - zlepšuje obranyschopnost kůže, má výrazný účinek při hojení poškozené kůže, může se používat na pokožku celého těla. A dále potom masku Immuno, má hojivý, protizánětlivý a regenerační účinek.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2438

Další dotazy v poradně: