Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Obracím se na Vás s kožním problémem mého syna (4 roky), ze začátku se objevovala pouze suchá místa na těle, která byla na dotek velmi hrubá, následovaly pupínky.

Vytvořeno dne: 29. 03. 2020

Dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s kožním problémem mého syna (4 roky), ze začátku se objevovala pouze suchá místa na těle, která byla na dotek velmi hrubá, následovaly pupínky, které jsou plné vody a nyní se objevila červená vyrážka okolo pupínků. Pupínky má syn na pažích, na břiše a nedávno se objevily na vnitřní straně stehen a na genitáliích (pouze na stehnech má okolo pupínků vyrážku a stěžuje si na bolest). Předem děkuji za odpověď a radu. Mikulicová

Odpověď:

Jak dlouho má syn tyto problémy? Natírali jste to už něčím? Na začátku to mohl být typ seborrhoického nebo numulárního ekzému. Po čase se mohli zanítit folikuly a uprostřed se objevit infekce. Vhodný by byl stěr z puchýře. Může jít o alergickou reakci na některý lék, potraviny, výživové doplňky.  Je to ale méně pravděpodobné. U dětí bývá i tzv. Urticaria pigmentosa, histiocytóza, mastocytóza. Je těžké určit přesnější diagnózu bez doplňujících otázek a vyšetření. Při přetrvávání onemocnění by byly vhodné základní krevní odběry, případně histologické vyšetření. Je možné, že je to souhra dvou rozdílných onemocnění. Zkuste zatím potírat vyrážku mastí se zinkem, dětskou konopnou mastí. Případně jinou mastí na suché projevy, která je volně dostupná v lékárně. Určitě při přetrvávání problémů, případně zhoršovaní, navštivte kožního lékaře.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2406

Další dotazy v poradně: