Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Pěkný den přeji můj dotaz je na začátku července se mi na levé straně břicha udělal flek asi 5cm nepravidelný tvar červená barva která po měsíci zpigmentovala pan doktor mi dal antibiotika na 5 dní a za 5 týdnů mi vzal krev na boreliózu ten byl dobrý zrov

Vytvořeno dne: 29. 08. 2018

Dotaz:

Pěkný den přeji můj dotaz je na začátku července se mi na levé straně břicha udělal flek asi 5cm nepravidelný tvar červená barva která po měsíci zpigmentovala pan doktor mi dal antibiotika na 5 dní a za 5 týdnů mi vzal krev na boreliózu ten byl dobrý zrovna udělal i testy na cukr a crp ty také vyšli dobře,potom jsme odjeli na dovolenou v půlce srpna do Egypta po tom jak jsme se vrátili se mi na pravém stehně udělalo něco podobného ale je to o dost větší přikládám fotografie byla jsem na kožním paní doktorka říká že raději opět vezme krev na boreliózu a dala antibiotika na 3 dny na krev jdu zítra.Muzete mi nějak poradit co si myslíte vy že by to mohlo být?moc se bojím, nemůže to být že sluníčka?u toho prvního fleku na břiše jsem chodila do solária teď po opalování na dovolené na tom stehně.dekuji za odpověď Soubor mi nejde nahrát mohu vám poslat fotku do emailu?

Odpověď:

Je dobře, že se u Vás opakuje krev na Borel, pokud budou obě negativní, je třeba pátrat po jiné příčině. Ale obrázek mi velmi Borel nepřipomíná. Nepředpokládám, že by to bylo jen ze slunce. Zvětšují se fleky? Může se jednat o určitý typ dermatitidy, např. po potření nějakým krémem a následně ozářením sluncem, dotyku rostliny, ale může se jednat i o jiné kožní onemocnění (neurodermatitida, ekzém, sklerodermie, lichen ...), Vaše kožní paní doktorka jistě po vyšetření krve doplní o podrobnou anamnézu, vyšetření, někdy ale je třeba na upřesnění diagnózy při nelepšení onemocnění odebrat vzorek na histologické vyšetření.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2069

Další dotazy v poradně: