Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Před třemi týdny mi začala infekce horních cest dýchacích, nejprve rýma, následně kašel a po dvou týdnech pravděpodobně související zánět v uchu.

Vytvořeno dne: 29. 10. 2020

Dotaz:

Dobrý den, pokusím se popsat svou anamnézu a následný akutní problém. Před třemi týdny mi začala infekce horních cest dýchacích, nejprve rýma, následně kašel a po dvou týdnech pravděpodobně související zánět v uchu. Ten jsem nikdy dřív neměl, dostal jsem na něj atb kapky Infalin Duo, které sice zabraly, ale postupně se mi během jejich braní začala tvořit vyrážka. Ta po přestání užívání kapek (užíval jsem je pouze dva a půl dne) zmizela. Ještě jsem si v akutní fázi vzal Aerius a jednu tabletku Prednisonu. V té době jsem měl výhradně klidový režim. Dva dny poté jsem byl na krátké procházce a na předloktích, které byly vystaveny sluníčku se mi vyrážka znovu objevila. Zmizela ale během pár minut poté, co jsem si v autě sedl a nebyl tak už ani na sluníčku ani v pohybu. Za další dva dny jsem byl lehce na kole, dýchání vpořádku, tepy také odpovídající, ale po návratu jsem si v koupelně všiml znovu stejné vyrážky na stehnech, trochu na břiše, na předloktích. Zase ale za pár minut (do půl hodiny) zmizela. Stejně se to opakuje při každém dalším pohybu-lehký klus, lehké kolo a nezáleží na tom, jestli byla nebyla kůže vystavena sluníčku, protože vzhledem k chladnému počasí už je na sluníčku (na světle) pouze obličej, ostatní kůže je schovaná pod oblečením. Nyní, více než týden po přestání užíváni atb a bez dalších projevů infekce se mi vyrážka po lehkém projetí na kole znovu objevila. Nikdy není na dlaních ani chodidlech, nesvědí, nemusím ji škrábat, mizí vždy rychle v řádu minut, max půl hodiny. Obrázky za akutní fáze přikládám. Protože mi kdysi paní doktorka vysvětlila, že vyrážka je jen kožním projevem celkové reakce organismu, obracím se proto na Vás o radu, co bych měl nebo mohl dělat. Děkuji. 

Odpověď:

Jak už jste sám napsal, na Vaší kůži se projevuje stav celého organismu. Vyrážka, která se Vám na těle objevuje, nejspíš souvisí s prodělaným onemocněním a léky, které jste užíval. Tělo se toxinů zbavuje v řádu několika týdnů
i měsíců, záleží na tom, kolik se jich tam nashromáždilo. Určitě se ještě příliš nezatěžujte a setrvejte v klidnějším tempu. Doporučuji dostatečně pít - čistou vodu a čaje, které pročišťují organismus. Můžete vyzkoušet např. ostropestřec mariánský, řepík lékařský, šalvěj lékařskou a další bylinky. Pokud by se stav nelepšil a kožní projevy se vyskytovaly i nadále ve větším rozsahu, bude dobré navštívit lékaře, aby Vám nechal udělat nějaké laboratorní testy. Věřím ale, že to nebude potřeba, organismus se pročistí a vše bude v pořádku.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2440

Další dotazy v poradně: