Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Trpím na vyrážku ze sluníčka, ale základ jsem už měla.

Vytvořeno dne: 07. 08. 2020

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Minulý týden a začátkem tohoto, jsem se hodně slunila. Trpím na vyrážku ze sluníčka, ale základ jsem už měla.  Nicméně se mi udělaly na nohách, na předních stranách (na holeni) a na ruce, na vnitřním bicepsu, petechie. A to velmi silně. Trošku i na vnitřních stranách stehen. Navíc mě to hodně svědí a je to nepříjemné. Mazala jsem citronem (ten mi zabírá na vyrážku nejlépe), ale nemizí to jako klasická vyrážka. Teď mažu zklidňujícím krémem, ale také bez efektu. Chtěla bych požádat o radu, jestli nevíte co s tím? Jestli to zmizí samo nebo tomu mohu nějak pomoc? Případně je potřeba, aby to viděl lékař? Na kožní, kam chodím, mě objednají až za 4 měsíce a jinde je to to samé. Děkuji za ochotu.

Odpověď:

Ačkoliv jste, jak píšete, už základ opálení měla, máte zřejmě citlivější pokožku, takže na podráždění víc reaguje. Popřemýšlejte, čím jste se před opalováním namazala, koupala jste se v bazénu, rybníku…, neležela jste v trávě nebo na nějaké dráždivé podložce…? Nejedla jste nebo nepila něco dráždivého, kyselého? Zkombinováním více faktorů mohlo dojít k většímu podráždění Vaší pokožky a výskytu zmiňovaných projevů. Bylo by dobré, abyste si vzpomněla, co všechno Vaše obtíže mohlo způsobit, abyste příště podobnému problému předešla.

Dávejte si na postižená místa chladné obklady, můžete si udělat odvar z řepíku lékařského, dá se koupit v lékárně nebo obchodě s bylinkami. Nechte ho vychladnout, můžete ho dát i do ledničky, aby byl studený. Ochladí a zklidní postižená místa. Dále můžete zkusit užívání nějakých volně prodejných antihistaminik (Léky na zmírnění alergických reakcí.), v lékárně by Vám měli poradit. Z dermokosmetiky GERnétic bych Vám velice ráda doporučila krém Synchro a masku Immuno. Můžete je použít na ošetřování pokožky celého těla i obličeje. Zvyšují odolnost kůže, ale i celého organizmu. Pro zlepšení fungování pokožky a zvýšení imunity je dobré užívat Hlívu ústřičnou.
Citron teď nepoužívejte, mohla byste si kůži ještě více podráždit.

Jakmile to bude možné, navštivte dermatologickou ambulanci nebo praktického lékaře. Mají více možností, jak stanovit správnou diagnózu a léčbu.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2434

Další dotazy v poradně: