Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Udělala se mi na vnitřní straně stehen vyrážka.

Vytvořeno dne: 22. 10. 2020

Dotaz:

Dobrý den, již třetím dnem se mi dělá na vnitřní straně stehen vyrážka. Pupínky byly původně světlejší, ovšem dnes ráno jsem zjistila, že poměrně tmavnou. Původně jsem si myslela, že jde o nějaké černé tečky, které zmizí, ale hodně to bolí, zejména na dotek, což v této části je v podstatě nepřetržitě. Pupínky se objevily poprvé, nikdy jsem nic takového neměla. Ráda bych věděla co by to mohlo být a zda to není nic vážného. Opravdu mám strach ze stafylokoků a podobných nepříjemností. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Podle přiložené fotografie to vypadá na zánět folikulů – váčků, ze kterých chloupky vyrůstají. Může se to stát např. po holení. Zánět vznikne drážděním kůže žiletkou, která už není dostatečně ostrá nebo na ní jsou nějaké mikroorganismy, které potom zánět způsobí. Tento problém může nastat i po depilaci strojkem nebo voskem.
K podráždění může dojít i oblečením, kůže na vnitřní straně stehen je jemná a náchylná na vznik kožních problémů. Pokud se holíte, na nějakou dobu od toho upusťte. Postižená místa si oplachujte chladným odvarem z řepíku lékařského nebo heřmánkem, pokud na něj nejste alergická. Můžete také zkusit promazávání mastí se zinkem nebo konopím. Z přípravků GERnétic bych Vám doporučila krém Synchro, regeneruje kůži a napomáhá k její správné funkci. Dále byste mohla vyzkoušet masku Immuno, zlepšuje obranyschopnost kůže a urychluje hojení. Na mytí postižených míst by bylo vhodné mýdlo Derma, má dezinfekční a hojivý účinek. Možná už jste v mezičase navštívila dermatologickou ambulanci, kde Vám nasadili odpovídající léčbu. Pokud ne, určitě si tam zajděte, abyste problém co nejdříve vyřešila.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2439