Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Už asi skoro měsíc nebo dva, mám na obou rukách takové malé puchýřky.

Vytvořeno dne: 08. 08. 2020

Dotaz:

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Už asi skoro měsíc nebo dva mám na obou rukách takové malé puchýřky. Nejdříve jsem měla hodně suchou pokožku, potom mi kůže začala rudnout (přidala jsem tomu i škrábáním) a poté začali naskakovat ty malé puchýřky, které hrozně svědí. Byla jsem s tím na pohotovosti, protože se mi to rozlezlo i na prsty na nohou. Tam se mi na to podívali jen z dálky a řekli, že mám atopický ekzém. Ekzém jsem nikdy neměla, dokonce ho nemá ani nikdo z rodiny. Nejedla jsem nic nového, co by mi reakci mohlo vyvolat, ale prakticky každý den mám ruce v čistících prostředcích. Nikdy mi to nic nedělalo. Momentálně mažu ruce Imazolem a Locoidem. Prosím o radu, jsem těhotná a mám strach, aby to nemělo špatný vliv na miminko. Děkuji.

Odpověď:

Nepíšete, jestli jste navštívila dermatologickou ambulanci. Pokud ne, tak byste tam měla zajít. Mají různé možnosti jak určit, o jaký problém se jedná a podle toho stanovit správnou diagnózu a následně vhodnou léčbu. Skutečně by se mohlo jednat o určitý druh ekzému, ale podle fotografie se to špatně určuje. To, že jste nikdy podobný problém neměla, neznamená, že by se nemohl objevit teď. Píšete, že jste těhotná. V těle nastává spoustu změn, takže i jejich vlivem se může na kůži objevit nějaký problém. Rozhodně navštivte odborného lékaře a poraďte se s ním.
Prozatím Vám můžu doporučit koupele v odvaru z řepíku lékařského, dá se koupit v lékárně nebo v obchodech s bylinkami. Návod na přípravu odvaru, výluhu nebo nápoje je přiložen v balení. Tato bylinka není návyková, nemá vedlejší účinky a ani žádný škodlivý vliv na miminko.
Z dermokosmetiky GERnétic bych Vám velice ráda doporučila krém Synchro. Je to výborný krém, který můžete používat na pokožku celého těla a později ho můžete použít i pro svoje miminko. Zvyšuje obranyschopnost kůže, takže potom lépe funguje a lépe se hojí.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2436

Další dotazy v poradně: