Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Vážená paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou pomoci určit můj problém. Několik let už mě trápí akné/boláky/vyrážka na hýždích a stehnech a nevím si rady. Návštěva u kožního mi nepomohla, název nemoci jsem se nedozvěděla a dle internetu také nedokáži

Vytvořeno dne: 11. 02. 2019

Dotaz:

Vážená paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou pomoci určit můj problém. Několik let už mě trápí akné/boláky/vyrážka na hýždích a stehnech a nevím si rady. Návštěva u kožního mi nepomohla, název nemoci jsem se nedozvěděla a dle internetu také nedokáži nic určit. Boláky nesvědí, v podstatě jsou jen esteticky velmi nevzhledné. Dodržuji hygienu, snažím se nosit bavlněné oblečení, mám pouze bavlněné spodní prádlo, džíny téměř nenosím. Nevím však zda dělám dobře, když si nanáším na postižené místo peeling a mažu jej krémem na citlivou pleť. Při vysušování se ovšem také nedostavila žádná změna. Dříve jsem boláky vymačkávala a utvořily se mi zřejmě jizvy. Děkuji za odpověď.

Odpověď:


Na obrázku vidím i hnisavé vřídky, určitě by pomohlo ke stanovení správné diagnózy, kdyby se sebral stěr z takového hnisavého vřídku. Může se jednat o zarůstající chloupky nebo folikulitidy / bakteriální zapálený vlasovomazový folikul /. Vynechejte zatím peeling na 2-3 týdny a krém na citlivou pleť / nepíšete jaký přesně používáte /, doporučuji používat denně desinfekční mýdlo, např. z dermatokosmetiky GERnétic je vhodný čistící gel Derma, na následné ošetření krém Synchro.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2195

Další dotazy v poradně: