Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Zdravim.priatel si nafarbil bradu ciernou farbou...skusal to uz predtym ale s inou znackou..nie je alergicky na farbu na vlasy a ziadne ine...prve dve dni neboli ziadne priznaky..na treti den mu to zacalo cervenat okolo nafarbeneho miesta...na dalsi den s

Vytvořeno dne: 17. 09. 2018

Dotaz:

Zdravim.priatel si nafarbil bradu ciernou farbou...skusal to uz predtym ale s inou znackou..nie je alergicky na farbu na vlasy a ziadne ine...prve dve dni neboli ziadne priznaky..na treti den mu to zacalo cervenat okolo nafarbeneho miesta...na dalsi den svrbiet a trosku palit...dnes to ma napuchnute z jednej strany lica a zacina mat male pluzgiere na niektorych miestach...poprosim o radu...dakujem.

Odpověď:

Mohlo by jít skutečně o alergickou odpověď na barvu, alergický ekzém se většinou objeví až po několika dnech po aplikaci, i když přítel použil jiný typ barvy. Pokud by nešel na kožní ambulanci, kde mohou barvu ale i jiné nejčastější alergeny otestovat, ať zkusí velmi malé zředěné množství barvy v podobě malé tečky nanést v loketní jamce a sledovat reakci, ale velmi to nedoporučuji, protože se těžko dá předpovědět intenzita reakce. Často se při pozitivní alergické reakci ukáže alergie i na jiné látky, tzv.skřížené reakce, čili můžete mít potíže i po vynechání barvy. Pokud má stále puchýřky, pomáhá obklad z Jarishova roztoku, dá se volně koupit v lékárně.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2075

Další dotazy v poradně: